JUNIORKY SI VYDŘELY POSTUP DO PLAYOFF

27.4.2018

V neděli 22. 4. odehrály naše juniorky na domácí půdě dvojutkání se severočeskými soupeřkami z TJ TURNOV.

SK FLORBAL BENEŠOV – TJ TURNOV:  5:2
Do prvního zápasu vstoupily oba týmy s velkým odhodláním a vědomím, že nyní jde opravdu o vše. Už od začátku bylo tempo hry poměrně vysoké a obě strany si svou kombinační hrou vytvářely dobré střelecké pozice. Gólu jsme se však za celou první třetinu nedočkaly. První branka tedy padla až ve druhé třetině a byl to náš domácí tým, který hned po prvních 30 vteřinách poslal míček za zády turnovské brankářky. Další gól přišel vzápětí, tentokrát ze strany protihráček, kterým se podařilo vyrovnat na 1:1. Radost z gólu jako by nabila soupeřky energií a ony přidaly ještě jednu branku, čímž se dostaly do vedení 2:1. To ovšem netrvalo moc dlouho, protože i „Benešandy“ dokázaly zanedlouho vyrovnat a poté si v závěru třetiny vzít vedení opět na svou stranu. Ve třetí třetině už se začaly na obou stranách projevovat malé náznaky fyzické únavy, a tak se oba týmy snažily spíše šetřit síly tím, že tolik neriskovaly a raději hrály na jistotu. Poslední třetina tedy také nebyla na góly nijak bohatá. Padla jen jediná branka a to do sítě Turnova. Takže první vzájemné utkání dopadlo lépe pro domácí poměrem 5:2.

Góly (asistence): Terka Šimoníková (Monča Hašková), Monča Hašková (Kája Šimoníková), Alča Urbanová, Áďa Hašková (Anička Balíková), Kája Šimoníková (Monča Hašková)

Bylo jasné že, když se oba zápasy hrály v jeden den a ještě hned za sebou, nevydrží vysoko nasazené tempo z prvního utkání i celý druhý zápas. První třetinu toto tempo udržovaly ještě oba týmy. Avšak po tom, co si naše hráčky v úvodu vytvořily tříbrankový rozdíl, začaly pomalu polevovat. Toho samozřejmě „severočešky“ hned využily. Bohužel pro ně se jim povedlo snížit jen na 3:1. To však stačilo k tomu, aby se „benešandy“ opět začaly pořádně soustředit a hrát. Ke konci třetiny pak padly ještě dvě branky, každá na jedné straně hřiště. Ve vedení tak byl stále domácí tým s dvoubrankovým náskokem. Tento stav se změnil na začátku druhé třetiny, kdy soupeřky daly dva rychlé góly a bylo srovnáno na 4:4. Pro naše hráčky to nebyla snadná situace. Síly už je pomalu opouštěly a to měly před sebou ještě třetí třetinu a hlavně měly před sebou odhodlané protihráčky se stále větší nadějí na výhru a postup do playoff. Holky se z toho nesložily, „kously“ se a vydaly ze sebe maximum. Že ještě nebyly na samém pokraji svých sil, dokázaly třemi rychlými brankami, kterými se dostaly do vedení 7:4. Soupeřky v závěru třetiny už jen snížily na 5:7. Třetí třetinu bych nazvala doslova katastrofou ze strany domácích hráček. Jistě se na nich podepsala jak fyzická únava, tak vyhrocenost zápasu. Jejich výkon byl ale opravdu špatný. Místo kombinační hry, dávání si rychlých přihrávek a důrazu, čím dál více faulovaly, a tak se stalo, že sem tam poslali rozhodčí jednu z hráček sednout si na 2 minuty. Ačkoliv měly „severočešky“ dokonce dvě přesilové hry, ani jednu z nich nevyužily ke snížení dvoubrankového manka. Co se jim nepovedlo v přesilovkách, to se jim povedlo za „normální“ hry. A to nejen, že během chvíle vyrovnaly na 7:7, ale dokonce navýšily na 8:7. Náš tým již na tohle nenašel odpověď. Protihráčky pak přidaly ještě poslední branku a stanovily tím tak konečné skóre tohoto zápasu 9:7.

Góly (asistence): Kája Šimoníková (Alča Urbanová), Monča Hašková (Kája Šimoníková) 2x, Alča Urbanová (Áďa Hašková), Terka Šimoníková (Monča Hašková), Terka Šimoníková (Anička Balíková), Monča Hašková (Kačka Filipová)

O tom, kdo tedy nakonec postoupí do následujícího playoff, tak rozhodl jeden jediný gól, o který měl náš tým víc a tím se tak stal postupujícím týmem. Turnovu děkujeme za zajímavé a napínavé zápasy a přejeme hodně štěstí do další sezony!

A samozřejmě velmi gratulujeme našemu týmu k postupu do playoff!

Sestava: Anet Jurásková – Natty Maříková, Kája Šimoníková, Kačka Filipová – Alča Urbanová, Anička Balíková, Terka Šimoníková – Áďa Hašková, Monča Hašková