Juniorky na jihu Čech úspěšné

25.11.2012

S jistotou postupu do nižší nadstavby v 1. lize juniorek odehrála benešovská děvčata na jihu Čech své dva poslední zápasy v základní skupině divize I.

1FbK Tábor - SK Florbal Benešov  0:14  (0:4, 0:7, 0:3)

Na první přesný zásah se čekalo dlouhých šest minut, pak se rozjel žlutomodrý brankostroj. Po dvou třetinách se za stavu 0:11 trenér Svoboda marně snažil motivovat hráčky k větší aktivitě. Šest minut před koncem zápasu mohly táborské hráčky vsítit svou čestnou branku, protože jejich ojedinělou akci zastavila benešovská obrana za cenu faulu, který rozhodčí "ocenili" trestným nájezdem. Do té doby nudící se brankářka Červová však byla proti a nedala své soupeřce ani čas vystřelit.

Až v samotném závěru se benešovské střelkyně opět probudily a během posledních dvou minut přidaly další tři branky.

Statistika Benešova: Perná 5+2, Heralová 4+1, Němcová 2+1, Polívková 1+1, Pokorná 1+0, Chmielová 1+0, Kalinová 0+3, Hejzlarová 0+1, Majerová 0+1

Střely na branku: 12:36

Přesilovky (využití): 4:0  (0:0)

FBC Plzeň - SK Florbal Benešov 1:6  (1:4, 0:1, 0:1)

Západočešky přijely s jedinou hráčkou na střídání a jejich herním systémem byl dokonalý "beton". Benešandy se bohužel podřídily jejich hernímu stylu a předvedená hra bylo z obou stran jedno velké trápení. Za stavu 4:0 pak dovolily soupeřkám vstřelit jediný gól, zbytek zápasu se dohrával jen z povinnosti.

Statistika Benešova: Perná 2+2, Heralová 2+1, Polívková 1+0, Chmielová 1+0, Němcová 0+1, Hejzlarová 0+1

Střely na branku: 10:23

Přesilovky (využití): 2:1 (0:0)

Pozitivem krom šesti bodů bylo vylepšení osobních statistik Anety Perné, Kristýny Heralové a brankářky Karolíny Červové, které se podařilo stlačit počet vstřelých branek za zápas pod dvě a po základní části má vynikající gólový průměr 1,9.

V nadstavbě je čeká skupina složená z následujících soupeřek:  Slávia VŠ Plzeň, FBC United České Budějovice, Elite Praha team Future DDM Praha 10, Herbadent SJM Praha 11 a TJ Sokol Nové Strašecí.

Sestava Benešova: Červová, Pokorná, Hejzlarová, Chmielová, Majerová, Kalinová, Němcová, Perná, Polívková, Heralová, Amerlingová

Trenér: Oldřich Svoboda

Vedoucí týmu: Luděk Červ