Juniorky byly doma úspěšné jen napůl

28.10.2012

Domácí prostředí pro juniorky není zřejmě jejich výhodou, alespoň pokud se jejich výkonů a soustředění na hru týká. Přesto bodovaly a poskočily na druhou příčku průběžného pořadí jejich divize 1. ligy juniorek.

SK Florbal Benešov - Slavia VŠ Plzeň 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

V utkání s lídrem divize chtěla benešovská děvčata svým soupeřkám oplatit porážku z prvního kola v Radlicích, nicméně hráčky plzeňské Slavie šly za vítězstvím zřejmě s větším odhodláním. I když Benešov své soupeřky přestřílel, zřejmě rozhodla střelecká impotence domácích hráček o přesilovkách, kterých promrhaly celkem pět!

Benešandy měly polovinu zápasu opticky navrch, ale žádná z jejich akcí se neujala.  Slávistky hrozily z každé své šance, až se v 9. minutě prvního dějství trefily do černého. Benešov však zabral ještě do konce třetiny, kdy do sítě doklepla vyraženou střelu Perné Němcová.

Zápas se hrál v docela svižném tempu a bylo se na co dívat. Šancí přibývalo na obou stranách a obě gólmanky měly plné ruce i nohy práce. V 10. minutě prostřední třetiny byla vyloučená Chmielová za opakované fauly a hráčky Slavie dokázaly početní převahu zúročit.

V úvodu třetí třetiny Perná po přihrávce Pokorné opět vyrovnala stav, avšak za necelou minutu zbytečně faulovala Majerová a poslal své spoluhráčky do čtyřech. Benešov se však precizní přesilovce Plzně ubránil, byť ho to stálo mnoho sil.

Pět minut před koncem zápasu naopak hrály přesilovku hráčky ve žlutomodrém. Byla to jedna z nejlépe provedených přesilových her domácího týmu, kdy nejméně čtyřikrát z jasných šancí ohrozily branku Slavie, bohužel míček do sítě neprošel. Naopak, v době, kdy naskakovala hráčka Plzně z trestné lavice zpět do hry, míček propadl za záda benešovské obrany, čímž došlo k přečíslení tří na jednu. První střelu benešovská gólmanka Červová ještě pokryla, ale na dorážku již byla krátká. Benešovu se zvednout již nepodařilo.

Góly (asistence) Benešova: Němcová (Perná), Perná (Pokorná)

Střely na branku: 26:23

Přesilovky (využití):  5:3 (0:1)

SK Florbal Benešov -1. FBK Tábor  14:1 (6:0, 5:1, 3:0)

S předposledním týmem tabulky si Benešov spravil střeleckou chuť. V polovině zápasu byl stav 8:0, zbytek se již odehrál v tréninkovém tempu. Statistiky si vylepšila Perná (6+3), ale i ostatní.

Brankářka Červová ztratila čisté konto za stavu 10:0 po nedorozumění se svou obránkyní. Oproti tomu získala jeden bod za asistenci, když výhozem nahrála na gól  Anetě Perné.

Trenér benešovských juniorek oldřich Svoboda zhodnotil oba zápasy: "Do prvního zápasu holky vstoupily lépe a tlačily soupeře. Po chvíli se hra vyrovnala a týmy se přetahovaly o vítězství. Bohužel v posledních pěti minutách jsme nevyužili přesilovku a naopak si nepohlídali hráčku vracející se do hry z trestné lavice, a Plzeň slavila vítězství. Druhý zápas byl rozhodnutý už v první třetině a dál jsme diktovali jeho tempo. I když jsme hráli na půl plynu, soupeře jsme bez problémů smetli."

Statistiky Benešova: Perná 6+3, Polívková 4+3, Hrabětová 2+0, Heralová 0+2, Majerová 1+0, Chmielová 1+2, Pokorná 0+2, Němcová 0+1, Červová 0+1

Střely na branku: 36:31

Přesilovky (využití):  2:1 (2:0)

Sestava Benešova: Červová (G)- Chmielová, Pokorná, Majerová - Perná, polívková, Amerlingová, Hrabětová (c), Němcová, Heralová

Trenér: Oldřich Svoboda