Holky na Prague Floorball Cup 2019

8.1.2019

Den 4. 1. 2019, čas 8:10, vlakové nádraží v Benešově. Družstvo holek odjíždí na utkání prvního dne mládežnického turnaje Prague Floorball Cup 2019, kde poměří své síly s 9 dalšími účastníky kategorie ročníku narození 2004 a mladší.

Deset týmů je rozděleno do dvou skupin po pěti. Během pátku a soboty sehraje každé družstvo čtyři zápasy ve skupině. V neděli jsou na programu zápasy play-off.

pátek 4. 1. 2019

FbŠ Bohemians Praha  - SK Florbal Benešov  4 : 1

Oba týmy nastoupily s velikou nervozitou. Po prvním poločasu byl stav utkání 0 : 0. Ve druhém se již projevila větší zkušenost zelenobílých a celkovému neúspěchu nezabránil ani gól vstřelený Eliškou Podolákovou. Pražský celek nakonec v celém turnaji zvítězil.

Nepřízeň rozlosování přisoudila holkám dalšího soupeře až po 9-ti hodinové pauze od 20:30. Čekání si krátily společnou procházkou v zasněženém Kunratickém lese, návštěvou kina a fanděním benešovským klukům.

SK Florbal Benešov – TJ Znojmo LAUFEN CZ 1 : 2

O mnoho lepší výkon než v ranním utkání a poločasové vedení po pohotovém vyjetí Kristýny Lapáčkové zpoza branky. Ve druhém poločase soupeř změnil taktiku a důsledným napadáním naší rozehrávky zvrátil celkové skóre na svoji stranu.

sobota 5. 1. 2019

SK Florbal Benešov – Bulldogs Brno 1 : 3

K prvnímu sobotnímu utkání vyrážel tým až po obědě. Dosavadní výsledky obou soupeřů dávaly tušit vyrovnaný souboj o čtvrté místo ve skupinové fázi. Tak to bylo i ve vlastním zápase. Bohužel, ač náš tým dostal možnost hrát dvakrát přesilovou hru, tak se v každé z nich nevyvaroval chyby a soupeř vždy z rychlého protiútoku skóroval. Přesná střela do růžku branky po rozehrání standardní situace a výběhu Elišky Podolákové pouze esteticky upravila celkové skóre.

FBŠ Olomouc SŽ - SK Florbal Benešov 4 : 2

I přes prohru šlo o nejlepší výkon holek na celém turnaji. Proti již předem vítěznému týmu skupiny a pozdějšímu druhému finalistovi se širokou soupiskou individuálně a fyzicky vyspělejších hráček předvedly holky bojovný výkon na hranici fyzických sil. Na vedoucí góly soupeře stačily naše hráčky vždy odpovědět. Nejdříve po nečekané střele Verči Říhové a poté vlastním gólem po střele stejné hráčky a zmatcích v olomoucké obraně. Na třetí gól již, i přes snahu a několik dobrých příležitostí při závěrečné hře bez brankářky, odpovědět bohužel nedokázaly. Naopak soupeř do prázdné brány skóroval.

neděle 6. 1. 2019

Poslední, páté místo ve skupině a výsledky ve skupině druhé přisoudilo týmu do prvního kola play-off B jediný zahraniční celek v kategorii Østensjø z Norska.

Østensjø (NOR) - SK Florbal Benešov 2 : 3 po samostatných nájezdech

Naše hráčky nastoupily k zápasu s odhodláním neodjíždět z Prahy před obědem a tedy v tomto zápase neprohrát.

Po opatrném začátku jako první udeřily naše hráčky. Obrovskou chybu v rozehrávce využila k přesné střele Denisa Hebíková. Špatné střídání hráček soupeře na konci poločasu dalo našim možnost hrát na začátku druhého přesilovou hru a nedalo nevzpomenout na dvojí zaváhání při tomto počtu hráček na hřišti v zápase s Brnem. Bohužel se obavy naplnily a další chyba v rozehrávce a nepokrytý rychlý protiútok znamenaly vyrovnání na 1:1.

V desáté minutě našla krásnou přihrávkou Amélka Srdínková volnou Verču Říhovou a ta nekompromisní střelou z první vrátila vedení na stranu Benešovských. Napínavé utkání vrcholilo. Bohužel se od našich hráček odvrátilo štěstí, když soupeřky 16 sekund před koncem vyrovnaly na 2:2. V prodloužení k rozhodnutí nedošlo, i když byl soupeř aktivnější. Na řadu tedy přišly samostatné nájezdy. Terka Podoláková nepustila za svá záda ani jeden ze čtyř prováděných soupeřkami. A když nejdříve Kristýna Lapáčková blafákem do forhendu a poté Verča Říhová přesnou střelou k levé tyči proměnily své nájezdy, mohla propuknout radost z postupu do dalšího kola.

Záznam z tohoto zápasu můžete zhlédnout zde (nájezdy od času 53:00):

Sestřih nejdůležitějších momentů je možné zhlédnout zde:

TJ Znojmo LAUFEN CZ - SK Florbal Benešov  4 : 0

Ve druhém zápase proti Znojmu byla již na našich hráčkách znatelná únava z předchozího programu a ty tak nedokázaly odolávat organizovanější hře soupeřek.

Alespoň jednoho dne turnaje se zúčastnily hráčky:

Tereza Podoláková, Eliška Podolaková, Kristýna Lapačková, Denisa Hebíková, Karolína Svrčková, Sára Srdinková, Šárka Hubačková, Veronika Bláhová, Veronika Říhová, Zuzana Šindelková, Adina Hýnová, Karolína Bernasová, Nina Blichová, Amélie Srdínková a Barbora Bártová

Hodnocení trenérky:

Je to první holčičí turnaj v pětkovém florbalu, kterého se holky zúčastnily. Na turnaj byly nominovány i holky mladších ročníků a to ročníku 2006 i 2008. Do turnaje jsme vstupovaly s vidinou získávat zkušenosti a poprvé porovnat síly s holčičími týmy. Celý turnaj byl velice nároční a s každým odehraným zápas nám začínaly chybět síly, ale jsem velice ráda, že holky bojovaly do posledního hvizdu píšťalky rozhodčích, i když proti nim vždy stál velice silný soupeř. Celý turnaj hodnotím velice kladně, jelikož holky získaly cenné zkušenosti a také si jako jeden tým užily společné chvíle. Děkuji rodičům za podporu v zápasech i mimo ně.