Družstvo přípravky A, 1. místo v prvním koši

23.11.2018

Tým přípravky I se musel v letošní sezóně vyrovnat s odchodem tradičních opor, Davida Mohra, Fildy Haška, Lukáše Vojty a úžasně chytajícího brankáře Adama Macka. Proto měl vstup do tohoto ročníku o něco těžší. Soutěž rozehráli florbalisté v II. koši Ligy přípravek, skupiny 3, systémem 3+1 v Kutné Hoře. Odtud přivezli třetí místo. Druhý turnaj se uskutečnil v Nové městské sportovní hale v Mladé Boleslavi. Družstvo přípravky v něm zvítězilo, po výhrách 10:1, 13:1 a ve finále 8:3, postoupilo do prvního koše.

První koš tedy přivítal florbalisty přípravky A 18. listopadu na třetím turnaji v Praze, na Zahradním Městě a v prvním klání narazili na silný domácí tým Wizards DDM Praha 10 orange. Benešovská přípravka v něm po obdivuhodném výkonu zvítězila 7:3. Dalším soupeřem pro Benešáky byl Florbal Club Falcon black. V tomto utkání se projevila únava, rychle jsme prohrávali 0:3. Do poločasu jsme šli za stavu 2:5 pro Falcon. V druhé půli už hrálo naše družstvo, opět jak jsme zvyklí: bojovně, obětavě a hlavně týmově. Ještě dvě minuty před koncem jsme prohrávali 5:7. Podařilo se ovšem vyrovnat a konečný výsledek 7:7 zajistil benešovské přípravce finále. V něm změřil síly s doposud nejlepším družstvem, Technology Florbal Mladá Boleslav black. Tento zápas hráče pořádně bolel. Soupeř hrál dost tvrdě, chvílemi i nečistě. Benešovští se brzy ujali vedení a náskok 7:4 se ukázal jako rozhodující. Mladá Boleslav dokázala už jen snížit. Když se pískal konec, svítil na tabuli stav 7:6 pro SK Florbal Benešov. To znamenalo vítězství ve finále, ale také 1. místo v prvním koši.

V brance excelentně zachytal Kuba Hanzal. Střelce soupeřů přiváděl kolikrát až k zoufalství. Ovšem, jak víme už z předchozích sezón, u Kubíčka se jedná o standardní výkon. Perfektně si vedli i hráči v poli: Jirka Mráz, Matěj Kupsa, Kája Brabec, Ondra Pěch, Vojta Osička, Sebík Froněk a Vojta Tůma. Obrana pracovala mimořádně skvěle. Též v útoku se hráčům dařilo. Kdo dal kolik gólů není nakonec důležité. Aby však tým zaznamenal v prvním koši více než dvacet branek mluví samo za sebe. Celý tým Přípravky A SK Florbal Benešov si zaslouží pochvalu. Předvedl výborný výkon, s ohromným nasazením, na hranici svých sil. Rodiče v benešovském kotli znamenitě povzbuzovali a přispěli ke skvělé atmosféře turnaje. Vyvrcholení přišlo na tréninku v pondělí po turnaji. Šéftrenér mládeže Miloš Vojtíšek předal hráčům zasloužený pohár.